ФОП не мають права використовувати поточні, платіжні рахунки, які відкриті для власних потреб, для проведення операцій, пов’язаних із здійсненням підприємницької та незалежної професійної діяльності.
При цьому, відповідно до норм Податкового кодексу України, для цілей оподаткування платники податків зобов’язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та податкових зобов’язань, на підставі первинних документів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.
Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності на підставі даних, не підтверджених документами.
Під час перевірки органи контролю мають право запитувати та досліджувати первинні документи, бухгалтерський облік, фінансову та статистичну звітність, пов'язані з нарахуванням і сплатою податків і дотриманням законодавства.
Згідно з абз. першим п. 62 розд. IV Положення про організацію бухгалтерського обліку, бухгалтерського контролю під час здійснення операційної діяльності в банках України, затвердженого постановою НБУ від 04.07.2018 р. № 75, (далі – Порядок) виписки з клієнтських рахунків є підтвердженням виконаних за операційний день операцій.
Підпунктом 6 п. 3 розд. I Порядку визначено, що клієнтські рахунки – рахунки, за якими обліковуються кошти, розпорядником яких є клієнти банку.
До клієнтських рахунків належать кореспондентські, поточні, вкладні (депозитні) рахунки, рахунки умовного зберігання (ескроу), розрахункові рахунки.
Оскільки виписки з рахунків є первинними документами, то під час проведення документальної перевірки ФОП зобов’язана надати перевіряючим у повному обсязі всі документи, що належать або пов’язані з предметом перевірки, у т. ч. виписки зі своїх всіх рахунків.
Про це нагадали податківці ДПС у Вінницькій області.